۷ شهر عاشقانه دنیا

valentine.jpg
عاشقانه ترین شهر دنیا با مکانهایی در حد شهرت جهانی:
1 . پاریس- فرانسه
2 . ونیز – ایتالیا
3 . آبشار نیاگارا – اونتاریو/کانادا و نیویورک/آمریکا
4 . نوشوانشتاین – آلمان
5 . اوهایو – هاوایی
6 . وین – اتریش
7 . پراگ – جمهوری چک


عاشقانه ترین شهر دنیا با مکانهایی در حد شهرت جهانی
1 . پاریس- فرانسه :
عاشقانه ترین شهر دنیا با مکانهایی در حد شهرت جهانی ، این جمله از نظر بسیاری ایده آل ترین توصیف شهر پاریس میباشد. موزه لوور ، برج ایفل ، شانزه لیزه ، نتردام ، آرک تاریخی و مشهور تریومف ، مونت پارناس ، و بسیارس جذابیتهای دیگر ، این شهر را تبدیل به شهری مینماید که حداقل یکبار دیدن توسط تمام بازدیدکنندگان توصیه میشود.
2 . ونیز – ایتالیا :
زیبایی ونیز فراتر از توصیف آن در لغات میباشد. ونیز از نظر محیطی ، معماری و تاریخی منحصر به فرد میباشد. کانالها ، گاندالو ها( قایقهای زیبا و کوچکی که برای حمل و نقل استفاده میشوند.) عمارتهای تاریخی و خیابانهای زیبا و باریک این شهر باعث ایجاد فضای بسیار عاشقانه در این شهر منحصر به فرد گردیده است. جذابیتهای مهم این شهر عبارتند از : پونت دی ریالتو ، پیازا سان مارکو ، پونت دی سوسپیری.
3 . آبشار نیاگارا – اونتاریو/کانادا و نیویورک/آمریکا :
این آبشار بر روی مرز مابین اونتاریو در کشور کانادا و نیویورک در کشور ایالات متحده واقع گردیده. برای دهه های متمادی این آبشار مکان زیبا و مناسبی برای ماه عسل و تعطیلات پس از ازدواج بود. این آبشار که شهرت جهانی دارد دارای ارتفاع 56 متر و طول 670 متر میباشد. مناظر بدیع این آبشار را میتوان از پارک کوئین ویکتوریا در قسمت کانادایی آن و پل رنگین کمان در قسمت آمریکایی آن مشاهده نمود. میتوان با یک آسانسور به پائین آبشار رفت و از قاری که در پشت آن قرار گرفته است بازدید نمود.
4 . نوشوانشتاین – آلمان :
این قصر در ارتفاعات منطقه باواریای آلمان و به دستور پادشاه این منطقه ماد لودویک ( شاه لویی دوم ) بنا شده است. این قصر دقیقا مانند قصرهای شوالیه ای قدیمی ساخته شده است. بدون شک این قصر یکی از مشهورترین قصرها در دنیا میباشد. مناظر قسمت رودخانه این قصر بسیار زیبا میباشد و همچنین در قسمت دیگر آن میتوان آلموتال ، روستایی باورنکردنی در آلمان ، را مورد بازدید قرار داد.
5 . اوهایو – هاوایی :
هاوایی یکی از زیباترین جزایر در دنیا است که در کنار اقیانوس قرار دارد. دارای هوای معتدل استوایی میباشد که از نظر بسیاری از مردم دنیا ایده آل ترین آب و هوا میباشد. امکانات فوق العاده تفریحی و فرهنگی از قبیل زمینهای گلف و تنیس ، پارکهای زیبا ، سایتهای موج سواری ، ساحلهای دل نواز ، رستورانها ، سالنهای نمایش ، رویدادهای موسیقی و ورزشی در این جزیره به راحتی قابل دسترسی میباشد. این جزیره مردم بسیار خونگرمی دارد که رفتار مهمان نوازانه آنها حس دلپذیری به توریستهای این منطقه میدهد.
6 . وین – اتریش :
وین یکی از مشهورترین و زیباترین شهرهای اروپا میباشد. بیشترین مشهوریت این شهر به خاطر معماری آن میباشد. وین سنتهایش را مایه افتخار خود میداند. هنوز میتوان مانند یک قرن پیش در روستاهای این شهر شراب محلی نوشید. سواری بر روی کالسکه های قدیمی و دونفره نیز در این شهر به هیچ وجه دور از ذهن نمی نماید. وین مملو از سنت ، معماری تاریخی و میراث هنری میباشد. کلیسای سنت استفان ، کاخ شون برون و هوفبرگ ، موزه هنرهای تجسمی و موزه سیگموند فروید تنها بخشی از جاذبه های بیشمار وین میباشد.
7 . پراگ – جمهوری چک :
چه چیزی میتوان در پراگ یافت؟ غذای خوب، قصرهای قدیمی، خرید ارزان و مردم خون گرم و باهوش. پراگ زادگاه فرانتس کافکا و شهر مورد علاقه نابغه موسیقی کلاسیک ، موتسارت بوده است. خیابانهای باریک قسمت قدیمی شهر ، توریستها را برای قدم زدن و استراحت در یکی از چندین رستوران وکافه تریا که میتوان در آنها با قیمتی نازل خورد و نوشید ، دعوت می نماید. میدان ونسلاس پر است از فروشگاههای مدرن و مارکهای مشهور دنیا که تقریبا می توان تمام کالاهایی را که در پایتختهای بزرگ دنیا همچون برلین ، لندن و پاریس یافت می شود ، خریداری نمود. مناظر زیبای شهر را میتوان از روی تپه های اطراف آن مشاهده نمود.
www.2beinlove.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *