۷ راه برای بهتر خوابیدن

مطالعات نشان داده از آنجایی که اکثر افراد خواب مناسبی ندارند و کمبود خواب با کیفیت می تواند اثراتی خیلی بیش تر از خستگی داشته باشد؛ هر چیزی مثل تصادفات ناشی از ترافیک ها و اجرای کار نا مناسب، وسواس گرفته تا مریضی های مختلف و ظاهر غیر خوش تیپ همه و همه اثرات خواب ضعیف و بد هستند.
sleep.jpg


• تهیه محیطی برای خواب سودمند
اتاقی که شما در آن استراحت می کنید برای یک خواب خوب بسیار حیاتی است. مطمئن شوید که تاریک باشد و سیستم تهویه مناسبی داشته باشد. سعی کنید که هوای اتاق تازه باشد و دمای آن بین 15 تا 18 درجه سانتی گراد برای اینکه بهترین شرایط خواب فراهم شود. مطمئین شوید که مقدار زیادی پتو و بالش های نرم داشته باشید. اگر که آنها راحت نباشند شما نمی توانید به خوبی بخوابید، همچنین باید سرو صدا ها را به حداقل برسانید. همچنین نور نیز باید کمترین مقدار باشد. باید گوشهایتان را بپوشانید و عینک خواب بگذارید.
• از کافئین و الکل دوری کنید.
نوشیدنی های کافئین دار و موادی مثل قهوه، سودا، چای و شکلات ذهن را بیش از آن چیزی که شما فکر می کنید تحریک می کنند. الکل عامل پریشانی است، با وجود اینکه شما را می خواباند، اما باعث می شود که در طول شب بارها از خواب بپرید.
نیکوتین یک محرک است و نباید در نزدیک زمان خواب مورد استفاده قرار بگیرد اگر که شما در طول شب سابقه بیدار شدن را دارید با وجود اینکه سیگار کشیدن قبل از خواب احساس آرامش خاصی را به شما می دهد، باعث می شود محرکی وارد خون شما شود، و شاید این روش باعث شود که شما برای سلامت خودتان هم که شده ترک کنید.
• به طور منظم ورزش کنید.
کار کردن در سر کار ممکن است باعث شود که اغلب عرق کنید اما از بدن شما کار زیادی کشیده نمی شود افرادی که کارهای با فعالیت شدید انجام می دهند، کمتر دچار بی خوابی می شوند نسبت به کسانی که کارهای اداری معمول انجام می دهند، چرا که این افراد احساس خستگی شدید می کنند.
• برنامه زمانی دقیق برای خوابیدن داشته باشید.
زندگی شما ممکن است برنامه دقیقی نداشته باشد، اما بدن شما اینگونه عادت دارد سعی کنید که روی زمان خاص در شب بخوابید و صبح بیدار شوید حتی در تعطیلات آخر هفته نیز این برنامه را اجرا کنید. ابتدا دریابید که بدن شما به چه میزان به خواب احتیاج دارد برای اینکه خوب استراحت کند و خواب خود را بر اساس آن تنظیم کنید حتی شب هایی که احساس خستگی نمی کنید. زمانی که بدن شما به این روش عادت کند خودش بطور طبیعی طبق زمان ست شده کار می کند.
• شیر یا چای دم کرده گیاهی
به نظر می رسد که مادرتان در کودکی این حرکت را برایتان انجام می داده است. شیر حاوی کلسیم است که باعث می شود شما آرامش پیدا کنید و گرمای آن بسیار مطبوع و آرامش بخش است. شیر همچنین آمینو اسیدی دارد که تری پتتوفان نام دارد و میزان سطح سروتونین و ملاتونین را در مغز بالا می برد که باعث می شود حرکت مغز کند شود.
اما تولیدات لبنی برای هر کسی مناسب نیستند این افراد می توانند از چای استفاده کنند. چای گیاهی مختلفی به منظور کمک برای خواب بهتر تهیه شده اند. اما رازیانه، بابونه معمولی و بادیان رومی به دلیل آرامشی که می دهند معروف هستند.
• در حین روز نخوابید
در عمل وقتی که شما در حین روز زیاد بخوابید، این عمل باعث می شود که خواب شب شما دچار اختلال شود. اما خیلی مهم است که شما توازن را بیابید اما اگر نتوانستید این توازن را پیدا کنید بهتر است که خوابیدن در روز را کنار بگذاید.
ترجمه شده از knowledgebase-script.com
تبلیغات داخلی: سایت ساز آنلاین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *