نبایدهای طراحی داخل خانه

در هر خانه ای که غیر حرفه ای چیده شده است، قدم بگذارید حداقل یکی از موارد اشباه چیدمان زیر را خواهید یافت. البته واقعا غافلگیر کننده نیست. چندین قانون مختلف برای چیدمان داخلی وجود دارد که ما هر روز آنها را از دست می دهیم.
برای جلوگیری از مواجه با برخی از متداول ترین اشتباهات لیستی در زیر آورده شده است. فقط به این دلیل که افراد زیادی این اشتباهات را تکرار می کنند.
decor.jpg
چگونه دکوراسیون انجام ندهیم.
• از گلیم های ناحیه ای که بسیار کوچک هستند استفاده نکنید. استفاده از فرش های کوچکی که مانند تمبر پاکت پستخانه می مانند اشتباهی است که به وفور در دکوراسیون ها دیده می شود. تمامی مبلمان ها باید روی فرش باشند. اگر اینکار امکان پذیر نبود هر دو پایه های جلویی مبلمان باید روی فرش باشند. تمامی وسایل کوچک که پایه دارند مانند میز ها و عسلی ها همه باید روی فرش باشند.


• اول رنگ اتاق ها را انتخاب نکنید. رنگ ها در میلیون ها رنگ بندی وجود دارند و به آسانی می توانند عوض شوند. ابتدا گرانترین وسایلتان را انتخاب کنید و دکوراسیون را بر مبنای رنگ و فرم آنها انجام دهید.
• لوستر ها را زیاد بالا قرار ندهید. شما می خواهید اتاق را نورانی کنید نه اینکه سقف را روشن کنید.
• کارهای هنری را زیاد بالا قرار ندهید. نمی دانم چرا مردم این قابلیت را دارند تا آثار هنری را به سقف بیش از حد نزدیک کنند. در حالیکه کار هنری باید در سطح دید چشم نصب شود. پر واضح است که این برای هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. بهتر است که در پایین ترین سطح در نظر گرفته شود تا نقاط بالاتر.
• از پرده های کوتاه استفاده نکنید. پرده ها باید روی زمین کشیده شوند. پرده های کوتاه درست مانند شلوار های کوتاه هستند. باعث می شود که دیوار کوتاهتر از حدی که هست به نظر برسد.
• از بالش و کوسن های بی ربط استفاده نکنید. بالشتک ها باید با نوع مبلمان همخوانی داشته باشند مثلا رها کردن یک بالش باریک بر روی یک صندلی بزرگ خیلی ضایع به نظر می رسد.
• از وسایلی که بی نهایت ناراحت هستند استفاده نکنید. خیلی از وسایل بی نهایت زیبا هستند که نشستن بر روی آنها خیلی آزار دهنده است. قبل از اینکه هر چیزی را بخرید در مورد چگونگی استفاده از آن مطمئن شوید.
• همه وسایل را از دیوار دور کنید چرا که با این حرکت محیط صمیمانه تری را فراهم می آورید. این مسئله در پذیرایی خانه بهتر لمس می شود. برخی افراد دوست ندارند که پشت وسایلشان دیده شود آنها هم کم کم متوجه می شوند که هیچ دلیل خارجی برای این مطلب وجود ندارد.
• به نور های بالای سر تکیه نکنید. در حالی که داشتن آنها مفید است اما آنها نور کافی به شما نخواهند داد. همچنین آنها اصلا متملق و دلربا نیستند. بهتر است از نور های ترکیبی یعنی هم در بالای سر و هم برای روشنایی محیط کار و … استفاده کنید. از هر لامپی مانند دیمر ها و غیره می توانید استفاده کنید به شرط آنکه اینها ترکیبی باشند. نور ها بیشتر می شوند و هر کسی که در آن اتاق وجو دارد بهتر می تواند اطراف را ببیند.
ترجمه شده از about

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *