سایت ساز آنلاین

از روی که با اینترنت آشنا شدم، ضرورت داشتن یک سایت برای هر شخص و شرکت را معادل داشتن خط تلفن و فاکس می دانستم و برای اینکه اشخاص و شرکتها به دلیل هزینه بالای سایت داشتن، فراری نشوند دنبال راهکار بودم.
ویژگی های این راهکار، ارزان بودن قیمت خدمات، تولید فوری و آنلاین و همچنین ساده بودن کار با آن است. تاکنون تلاش هایی زیادی برای تولید این سیستم (البته به زبان فارسی) انجام دادم.
یادم میاد آیان ماه 1383 که با دوستان پرشین تولز همسایه بودیم، احسان و محمدرضا را راضی کردم چنین سیستمی را راه بیاندازند. (سندش اینجاست)
اون طرح البته برای آن روز بد نبود ولی هنوز بلد نبودیم چطور بفروشیم. یادمه قیمت هر سیستم 120 هزار تومان بود. (ولی یادم نیست یک بار برای همیشه بود یا سالانه).
در هر صورت در این ده سال گذشته هر چند سال یک بار یک پروژه جدید ارائه شده و تلاش شده به یک الگوی خوب تبدیل شود، اما به هزاران دلیل نشده است. آخرینش پروژه سایت ساز راستین رایانه بود که متاسفانه هیچ وقت نتوانست رضایت مشتریان را جلب کند. هر چند امکانات خیلی خیلی زیادی در آن دیده شده بود و شاید همین امکانات و ابزارهای خیلی زیاد باعث شد کار به اندازه ای بزرگ شود که گروه فنی قادر به جمع کردن آن نباشد.
این قصه را گفتم، گه برسم به اینجا که از 4 ماه پیش دوباره مصمم شدم اینبار خودم آستین بالا بزنم برای ساخت یک سیستم سایت ساز. البته ساخت سایت “نی نی پیج” و “خانه دات کام” که هر دو مدلهای متفاوتی از وبلاگ و فتوبلاگ هستند، تجربه خوبی بود و با مشورت و جمع بندی دوستان، پروژه سایت ساز استارت خورد. سایت ساز قرار است در دومین domainiran.com نصب شود. اما بررسی ها نشان داد اولویت در سایتهای اینترنتی، با فروشگاه های اینترنتی است.
در سال جاری بیشترین تقاضای سایت ارزان قیمت (زیر یک میلیون تومان)، برای سایت فروشگاهی است، لذا ذر فاز اول ایجاد سایت فروشگاهی به صورت آنلاین را در دستور کار قرار دادیم. از ابتدای کار دنبال یک دومین خوب بودم که بخت یار بود و دومین خوب shopfa.com چوب جراج خورده بود و یک هفته بیشتر هم به انتهای جراح نبود. خلاصه دومین خریداری شد و کار با فدرت بیشنری شروع شد. هم اینک با گذشت حدود دو ماه و نیم، کار برنامه نویسی در روزهای پایانی خود بسر می برد. همین امروز و فرداست که سایت رونمائی شود.
اگر فصد ایجاد سایت فروشگاه آنلاین دارید، تا 21 اسفند صبر کنید. . . .
نمونه فروشگاه های ساخته شده در دوره تست:
فروشگاه ایران شف
فروشگاه اینترنتی جانبی
فروشگاه عطاری محب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *